Killan ansiomerkit ja kunnianosoitukset

 

Ansiomerkkiohjesääntö löytyy kohdasta "Ohjesäännöt".

Prodekon kunniajäsenet
Pro Prodeko -ansiomerkin saaneet
Prodekon kunnialastun saaneet
 
 
 
TIMES-kilpailun prodekolaiset voittajat kautta aikain:

 

 

Stockholm 1995: The Winner - Markku Suomi, Vesa Tontti, Thomas Ulfstedt, Helena Yli-Reno

 

Helsinki 1996: The Winner - Mikko Kumpulainen, Ari Mattila, Sami Sarkamies, Eero Tarjanne

 

Enscheds 1998: The First Runner-up Team - Seppo Aaltonen, Guido Baisr, Danid Guillon, Sam Teerikangas

 

Hamburg 1999: The First Runner-up Team - Märtin Grotensfeir, Markus Hiltunen, Matias Järnefelt, Perttu Rönkkö

 

Istanbul 2000:  The Second Runner-up Team - Jonatan Hongisto, Heikki Kivilaakso, Juha Sääskilahti, Mona West

 

Lisbon 2001: The First Runner-up Team - Niklas Kari, Santeri Korri, Mikko Pulkkinen, Katri Suominen

 

Eindhoven 2002: The Winner - X, Tatu Heikkilä, Kai Kuikkaniemi, Antti Virtanen

 

Ilmenau 2003: The First Runner-up Team - Laura Itkonen, Anne-Mari Laiho, Timo Pinns, Hanna-Kaisa Sävelkoski

 

Hamburg 2004: The First Runner-up Team - Michael Falck, Maija Hellman, Mikko Rönkkö, Mailiina Turanlahti

 

Zurich 2005: The First Runner-up Team - Heikki, Toni Lindström, Heikki Saukola, Teppo Voutilainen

 

Brussels 2006: The Winning Team - Heikki Färkkilä, Anni Kauranen, Tommi Kemppainen, Olli Salo

 

Lyon 2007: The Winning Team - John Dannberg, Vesa Haukkavaara, Ville Heikkilä, Oskar Palva

 

Karlsruhe 2008: The Winning Team - Anni Hietaniemi, Sebastian Knight, Ilmari Ollila, Tuomo Pesonen

 

Linköping 2009: The Winning Team - Iiris Kolu, Jussi Lehtinen, Tuomas Orpila, Timo Tarvola

 

Ilmenau 2010: The First Runner-up Team - Johan Haataja, Taneli Hirvola, Marianne Laaksrisio, Arjo Laukia

 

Munich 2012: The Second Runner-up Team - Anni Iso-Mustajärvi, Jose Kantola, Lauri Sippola, Elisa Terho

 

Ilmenau 2016: The Second Runner-up Team -  Markus Junkkari, Pasi Lohi, Reetta Repo, Marko Sommarberg

 

Vienna 2018: The Winning Team - Juulia Jäppinen, Valtteri Vulkko, Kerkko Visuri, Ossi Karali

 

Porto 2019: The Winning Team - Joonas Kaijala, Laura Karinen, Tommi Silvennoinen, Kati Vesala